Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
209 postów 3160 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Zdrada znacznie poważniejsza od zdrady przysięgi małżeńskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydentura Dudy zbliża się do nominalnego półmetka, ale patrząc na jego filosemickie i prosyjonistyczne posunięcia, już powinna być zakończona.

Wybory w roku 2015 wygrał PiS, wraz z polecanym przez tą partię kandydatem na Prezydenta RP Andrzejem Dudą. Ta prezydentura od początku źle się zapowiadała jako narzucona nam w wyniku zmowy możnych tego świata. Że z Komorowskim wygra, wiadomo było po fakcie, że niemal w przededniu wyborów telewizję TVN kupili ludzie od Rotszylda.

Wtedy można się było jeszcze łudzić, że może to jeszcze być dla Polski dobre. Warunkiem, aby stała się ta prezydentura korzystna dla Polski było że zostanie otoczony kordonem polskich patriotów, którzy dopilnują aby pozostał lojalny wobec Narodu Polskiego, swojego Suwerena. Nie został. Nie ruszył kancelarii odziedziczonej po Komorowskim, zaczął grę na dwie strony, nie ujawnił też aneksu w sprawie WSI. – Przez to komuna i postkomuna w swoich zbrodniach, złodziejstwach i zdradach miały być przez niego kryte nie gorzej jak przez Komorowskiego.

Sprawy Narodu Polskiego zostały przez niego zdradzone, co dobitnie obwieścił Polsce i światu podpisując jako pierwszą przygotowaną przez PO ludobójczą ustawę o przymusowych szczepieniach, czego żaden uczciwy Polak by w ogóle nie zrobił, zwłaszcza że to jawnie niekonstytucyjne bezprawie.

 

Skąd to się wzięło? Narzuca tu się cytat z Pisma Świętego:

Mt, 6,19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
… 24 5 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”.

Tak więc po pierwsze narzuca się daleko idąca korupcja. Ten wątek zdążyłem już poruszyć w komentarzu:

Jak tak bardzo się domagasz to masz garść wypowiedzi w temacie. Nie wszystko przy dzisiejszym sponsoringu "politycznym"musi być w kopercie do kieszeni – jest jeszcze korupcja polityczna. Jest nie tylko nabywanie, ale i płacenie. A tego jest ho, ho...

//alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/119434-uklad-du... (link is external) (...spotkania Andrzeja Dudy i Małgorzaty Gersdorf w Pałacu Prezydenckim ; ...opozycja i PiS to są dwie strony tej samej zgniłej monety, której na imię neoliberalizm. )

//alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/119566-sejm-nie... (link is external)

(„Nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta. Moja deklaracja jest jasna: ani ja, ani moi posłowie nie zagłosujemy za odrzuceniem weta. )

//alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/118942-koniec-j... (link is external) (Obecnie Duda i Gowin najprawdopodobniej zawarli taktyczny sojusz przeciwko rosnącemu w siłę ministrowi sprawiedliwości.)

//alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/119141-prezydent-d... (link is external) (Trudno powiedzieć, jakie następstwa przyniesie wolta prezydenta Dudy; być może pójdzie on ze starymi kiejkutami na jakiś kompromis, ale być może zostanie przez Naszą Złotą Panią i przez nich wystrychnięty na dudka – tak samo, jak on wystrychnął na dudka swego wynalazcę – prezesa Kaczyńskiego.)

//www.newsweek.pl/polska/julian-kornhauser-podpisal-list-do-prof-gl... (link is external)

//natemat.pl/213347,duda-za-tym-by-media-patrzyly-rzadowi-na-rece-g... (link is external)

//www.bibula.com/?p=80493 (link is external) (Zoologiczny nepotyzm. Klan usadzony na uczelniach Kornhauserów wysyła młodych Polaków na zmywaki całej Europy

Gliński Piotr wyznaczył kto nie ma prawa pracować w publicznej telewizji, a są to ci, którzy atakują teścia Dudy. Na to odezwał się Terlikowski z wyrazami poparcia czołobitnie deklarując wiernopoddaństwo małżeństwom katolików z niechrześcijanami. Dowiódł on tym, że w przyszłości w telewizji pracować może.  My i bez Glińskiego wiemy, gdzie nie mogą pracować ludzie atakujący teścia Dudy.)

//gazetaliberty.com/2017/01/21/glinski-obdarowuje-media-zwiazane-z-... (link is external)

(Podległe pod resort Piotra Glińskiego Narodowe Centrum Kultury przekazywało duże środki z pieniędzy podatników na dziennikarzy i artystów powiązanych z PiS. Hojne dotacje dostali m.in. Pietrzak, Sakiewicz, Rydzyk, Skowroński czy bracia Karnowscy).

//kontrowersje.net/comment/218631  (link is external) (Cokolwiek chciał sobie kupić Andrzej Duda, zapłaciliśmy racją stanu!)

Prezydencki minister i polskojęzyczna "dziennikarka":Źródło: //niepoprawni.pl/blog/miarka/obronic-narodowosc-polskich-sadow#comments

O tym, że Duda był wżeniony w żydowską rodzinę wiedzieliśmy i przed wyborami. Niestety rodzina ta okazała się nie tylko żydowska – wszak żydzi często dokonywali wyborów lojalności wobec Narodu Polskiego, więc tu problemów mogło nie być – w końcu ci, co go polecali powinni wiedzieć dobrze co robią, ale okazała się być żydowsko-szowinistyczną, a nawet syjonistyczną i to z wielkimi ambicjami sterowania nim, aktywna politycznie. W rezultacie wywarła na niego presję tak silną, że jej się nie oparł. Odtąd Prezydent Duda wyraźnie promuje w Polsce środowisko żydowskie. Nie trzeba więcej. Korupcja jeżeli jest to raczej na dalszym planie, czy w kręgach jego ludzi.

Z przedstawionego powyżej cytatuz Pisma Świętegotu trzeba podkreślić:

Mt 6, 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje… 24 5 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi”.

Liczni go tu „usprawiedliwiają” że ratował małżeństwo. I ten cytat też można tak interpretować. Miał do wyboru miłość Ojczyzny swojego Narodu (bo jako Polak został Prezydentem), albo miłość do żony - małżeństwo i rodzinę.

To pozór. Na takim patrzeniu poprzestać nie można, bo wchodzi tu w rachubę wybór między różnymi ludzkimi wartościami i jest jeszcze jego relacja do Boga. Nadto mamy tu jasno powiedziane, że wybór musi być stanowczy, jednoznaczny, bezkompromisowy, bo kwestia wyborów związanych z różnymi wartościami (czy wartościami a potrzebami lub osobami) to typowy wybór „tak-tak, nie-nie”. Czysta logika. Silna wola. Męstwo. Konsekwencja. Uczciwość.

Tu już trzeba innego cytatu:

Mt 10,34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je”.

Podkreślam:„i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”.Można też dołożyć analogię: „kto kocha żonę bardziej jak Ojczyznę swojego Narodu, nie jest tej Ojczyzny godzien”.

Tak jest, bo w razie konieczności wyboru,Boga mamy na pierwszym miejscu nawet kosztem rodziny. I w sprawie małżeństwa i w sprawie prezydenturyDudaślubowałwobec Zgromadzenia Narodowego iBoga prosząc Go o pomoc, uznając Jego Bóstwo nad sobą.

W jednym go wspierała wola żony, w drugim wola Narodu Polskiego,. Wspólnota narodowa (rodzina rodzin) ma priorytet względem rodziny. Tak samo i Bóg ma więc priorytet względem Narodu – najpierw wola Boża. Kolejność więc priorytetów to: najpierw zobowiązania wobec Boga, później względem Narodui dopiero względem rodziny.

Tak więc Dudzie nie wolno tu było opowiedzieć się po stronie rodziny. Owszem, mógł to zrobić, ale tylko w jednym przypadku: rezygnując z prezydentury.

Bez tego to co robi to zdrada Narodu który mu zaufał, a z powyższego wywodu wynika, że to zdrada znacznie poważniejsza jak zdradaprzysięgimałżeńskiej.Już zdradę małżeńską jest bardzo trudno przebaczyć, bo trudno znaleźć coś na czym można oprzeć kolejną przysięgę, a już powtórna przysięga głowy państwa to wobec kogo miałaby być składana?

Tu nie ma mowy o przebaczeniu nawet jakby ktoś mu chciał wybaczyć, bo ta zdrada wciąż trwa. W tych warunkach ponowne zaufanie Dudzie, że będzie już lojalny i godny zaufania jest po prostu niemożliwe.

To zdrada znacznie poważniejsza jak zdrada małżeńska.Tu wciążjego sabotaż względem Państwa i Narodu Polskiego. Trwają fakty dokonane zmierzającei do demoralizacji Polaków, i do ich dalszego niszczenia i zniewalaniaoraz ubezwłasnowalniania, i wywłaszczania tak z dóbr wspólnych Narodu Polskiego, jak prywatnych, zwłaszcza przez podatki, do zakłamywania historii, oraz tożsamości Polaka.Trwa wspieranie nowej Targowicy i syjonistów-banderowców, oraz oddawanie nowejszeroko rozumianejrodzinie Dudyfaktycznejwładzy nad Polską.

Nie może być zdrajca głową państwa, bo taki zawsze odda go w ręce wrogów.

 

KOMENTARZE

 • Prezessimus zdradzał Dudę mocząc go w budowie faszystowskiej infrastruktury prawniczej w celu likwidacji jego urzędu
  Prezydent jest zbedny faszystowskiemu dyktatorowi rzadzącemu ziobrohakami i gebelsowszimi kręgami podejrzeń. Wystarczy mu premier i ministrowie oraz Sejm i Senat jego słupów.
  Prezydent nawet osłupiony judeo i banderopsycholicznie jest zbyt dużym slupem.
 • Jedna zdrada ginie w morzu zdrad.
  .
  Gdy cały naród musi zdradzać matematykę i wierzyć równowadze trójki w konstytucji, to tonie na własne życzenie w morzu zdrad.
 • @goodness 09:21:32
  "polecanym przez tą partię kandydatem"

  polecanym przez TĘ partę kandydatem. Komuś tu znajomość polszczyzny szwankuje?
 • autor
  To zdrada znacznie poważniejsza jak zdrada małżeńska.

  w tego typu zdaniach prawidłowym łącznikiem jest NIŻ, a nie JAK.

  Poza tym, co ma życie prywatne do postawy obywatelskiej?

  Piłsudski wypiął się na ślub katolicki, a mimo tego Polacy go kochali. Natomiast ani Lecha Wałęsy, ani też Lecha Kaczyńskiego (także Komorowskiego) postawa pro-katolicka nie uchroniła od obelg i nielubienia.

  Wolę mieć za prezydenta miasta uczciwego posła Biedronia (jego życie płciowe mnie nie interesuje), niż miernotę mieszczącą się w kategoriach obyczajowej przyzwoitości.
 • Kochali nie kochali
  "Piłsudski wypiął się na ślub katolicki, a mimo tego Polacy go kochali."

  Jakby go kochali to by nie musiał robić zamachu i rozprawiać się z nieposłusznym mu Sejmem.
 • @maharaja 10:19:42
  Błąd w konstytucji jest jak tramwaj w oku.

  Nowa Ordynacja Wyborcza musi uwzględnić kandydata polecanego przez naród .
  Partie jak widać gołym okiem, mają własne interesy.
 • nie
  Jaka tam zdrada, narodu swojego nie zdradza. A Drob hodowlany ma myslec ze to jego prezydent. No co? Brody nie ma, nos krotki , wyglada jakby z drobiu pochodzil.
 • @Nibiru 08:14:44
  "działa zupełnie jakby prowokował;
  najbardziej wnerwiające są cynizm i bezczelność prezydenta PISczyka"

  Raczej z PiS-em bym tego nie kojarzył. Prowokacja tak - to zawsze badanie społeczności jak daleko w swojej zaplanowanej zdradzie moze się posunąć.
  Żeby się wkurzać na jego cynizm i bezczelnosć to trzeba mieć jaja. Jakże wielu ich nie ma. Może i po to demoralizują dzieci a nawet dorosłych ideologią gender.
 • @maharaja 10:22:35
  Jak się nie ma do czego przyczepić, to czepia się do łączników. W języku polskim oba są poprawne, a "jak" przyjęte tradycyjnie (Miodka poczytać)
  "Postawa obywatelska" - i wszystko jasne, język wyraża sposób myślenia.
  Polacy kochali Piłsudskiego jak psy dziada w ciasnym kącie.
  Obyczajowa przyzwoitość dopuszcza nieuczciwość??!!
 • @telewidzacy 09:15:56
  "Prezessimus zdradzał Dudę mocząc go w budowie faszystowskiej infrastruktury prawniczej w celu likwidacji jego urzędu..."

  Takie muślenie tu nie pasuje. To kwestie moralne. Tu nie ma patrzenia na postawę drugiej strony, nie ma relatywizmu, czy porównań przez mniejsze i większe zło, nie ma odgrywań się.Tu celem ma być Polska i dobro wspólne Narodu Polskiego (a przy nim dopiero dobro indywidualne kazdego obywatela.
  Poza tym jest wojna. Nie czas na walki o miejsce w strukturze władzy.
  Tu trzeba odcinać się od wrogów, pozbawiać ich możliwości szkodzenia nam, a Duda postępuje zupełnie odwrotnie - zdradziecko wzmacnia wrogów Narodu i Państwa Polskiego.


  "Prezydent nawet osłupiony judeo i banderopsycholicznie jest zbyt dużym slupem".

  To złe myślenie. Osłupiony znaczy bierny. Duda to już zdrada aktywna.
 • @maharaja 10:22:35
  "w tego typu zdaniach prawidłowym łącznikiem jest NIŻ, a nie JAK".

  I "niż" i "jak" odnoszą się do alternatywy. "Jak" jest bardziej uniwersalne, a moim zdaniem tutaj jest właściwsze.


  "Wolę mieć za prezydenta miasta uczciwego posła Biedronia (jego życie płciowe mnie nie interesuje), niż miernotę mieszczącą się w kategoriach obyczajowej przyzwoitości".

  Sam jesteś nieucziwy. Prezydent to władza - dziedzina moralności. Uczciwość to dziedzina sprawiedliwości.
  Moralność jest wartością dużo wyższego rzędu jak sprawiedliwość. Tylko człowiek moralny może być człowiekiem sprawiedliwym. W drugą stronę to nie idzie.
 • @Zorion 11:11:13
  "nie
  Jaka tam zdrada, narodu swojego nie zdradza".

  A od kiedy?
  Przecież formalnie jest Polakiem. Od wtedy kiedy mentalnie zaczął się czuć żydowskim szowinistą i syjonistą zdradził Naród Polski. To mogło być i przed zaprzysiężeniem, ale przysięgę i tak zdradził, bo ona dotyczyła lojalnośći wobec Narodu Polskiego, a nie żydowskiego ani ideologii.
 • @wercia 11:57:09
  Słusznie.

  "Polacy kochali Piłsudskiego jak psy dziada w ciasnym kącie".

  Nawet przedrzeźniali jego pieśń: "My Pierwsza Brygada, Piłsudskiego dziada..."
 • @miarka 12:15:31
  Najbardziej go kochali ci z Czwartej Brygady:

  "My Czwarta Brygada, lokajska gromada,
  Na rzeź ruszyliśmy napychać trzos,
  Bo mamy nos, bo mamy nos."
 • Zobaczcie jak to robią we Francji.
  Sędziów Sądu Kasacyjnego mianuje prezydent dekretem. Sędziowie Sądu Kasacyjnego (Cour de cassation) we Francji zostają mianowani dekretem prezydenta na wniosek Najwyższej Rady Korpusu Urzędników Sądowych (CSM). Sąd Kasacyjny jest sądem stałym z siedzibą w Paryżu i pełni rolę analogiczną do polskiego Sądu Najwyższego, a jego członkowie są wybieranymi urzędnikami państwowymi. Nie jest on sądem trzeciej instancji, tylko organem wyjaśniającym przepisy prawne, gdyż jedną z zasad francuskiego ustroju sądowniczego jest dwuinstancyjność, czyli funkcjonowanie sądów pierwszej instancji i sądów apelacyjnych. W skład Sądu Kasacyjnego wchodzi około 120 sędziów procesowych (conseillers) i tzw. conseillers referendaires (doradców), wskazywanych przez pierwszych prezesów sądów apelacyjnych i prezesa sądu tzw. wielkiej instancji w Paryżu. W skład CSM, która przedstawia kandydatów, wchodzi m.in. prezydent, minister sprawiedliwości, prezesi sądów administracyjnych oraz sędziowie i prokuratorzy reprezentujący samorząd zawodowy. CSM przysługuje też prawo do postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom. Ochronie niezależności sędziów Sądu Kasacyjnego służy zasada, że bez ich zgody nie można ich przenosić ani awansować. Ma to na celu uniknięcie odgórnych lub politycznych nacisków na ich decyzje. Są oni wybierani głównie spośród sędziów zawodowych, ale zdarza się, że zostają wybrani profesorowie prawa lub prawnicy z Rady Stanu (Conseil d’Etat – organu opiniującego wszystkie projekty ustaw i dekretów rządowych). Sąd Kasacyjny składa się z sędziów (pierwszy prezes i prezesi sześciu izb, doradcy) oraz z Biura Prokuratora, w tym prokuratora generalnego i biura administracyjnego. Funkcji doradcy nie można sprawować dłużej niż 10 lat. Sąd Kasacyjny nie rozstrzyga ponownie samej istoty sprawy, ani nie analizuje ponownie okoliczności faktycznych. Jego zadaniem jest sprawowanie nadzoru nad zgodnością orzeczeń sądów z zasadami prawa. Dzieli się na izby (trzy izby cywilne, izba handlowa, izba społeczna, izba karna); w skład każdej wchodzą zawodowi sędziowie (magistrats professionnels du siege), prezes i sędziowie-doradcy. W zależności od charakteru sprawy może on orzekać w połączonych izbach (przynajmniej trzy izby) lub na zgromadzeniu plenarnym (pierwszy prezes, prezesi izb i sędziowie). Sąd Kasacyjny zapewnia spójność orzecznictwa jako organ wyjaśniający przepisy prawne i gwarantujący zgodność orzeczeń z prawem. Wpływają do niego odwołania, skargi kasacyjne (pourvoi en cassation) składane przez osoby, wobec których zapadło orzeczenie sądu lub postanowienia prokuratury. Jeśli sąd ten uzna, że zaskarżony werdykt nie zapadł zgodnie z zasadami, „unieważnia” to orzeczenie w drodze kasacji. Tym samym sprawa zostaje odesłana do ponownego rozpoznania. Oddalenie skargi przez Sąd Kasacyjny jest jednoznaczne z uprawomocnieniem się zaskarżonego orzeczenia. Na zasadzie wyjątku sąd może dokonać kasacji bez odesłania, gdy nie wiąże się ona z ponownym rozstrzygnięciem merytorycznym. Może również, przy kasacji bez odesłania, zakończyć sprawę, gdy okoliczności faktyczne, ustalone i ocenione w sposób niezależny przez sędziów rozstrzygających sprawę, pozwalają mu na zastosowanie odpowiedniej normy prawnej. Sąd Kasacyjny jest siedzibą stowarzyszenia Sieci Prezesów Sądów Najwyższych Unii Europejskiej (Network of the Presidents of the Supreme Judicial Courts of the European Union). Sądy zorganizowane są we Francji w dwa główne systemy: sądownictwa powszechnego i sądownictwa administracyjnego. Na poziomie departamentów działają tzw. sądy wielkiej instancji odpowiednik polskiego sądu okręgowego, w których wartość przedmiotu sporu przekracza 10 tys. euro, i sądy instancji (tribunaux d’instance odpowiednik polskiego sądu rejonowego), w których wartość przedmiotu sporu nie przekracza 10 tys. euro. W skład sądu wielkiej instancji wchodzą zawodowi sędziowie (magistrats professionnels): prezes, wiceprezes, sędziowie, prokurator Republiki, wiceprokuratorzy oraz zastępcy prokuratora. Sądy te mają wydział karny, czyli sąd poprawczy (tribunal correctionnel) do sądzenia występków. Ponadto do korpusu tego szczebla sędziowskiego należą również sędziowie wyspecjalizowani (do spraw małoletnich, śledczy, penitencjarny). „Juridiction de proximite” to odpowiednik sądu grodzkiego. Zajmuje się on rozpoznawaniem sporów w sprawach cywilnych między osobami prywatnymi, w których wartość przedmiotu sporu nie przekracza 4 tys. EUR. We Francji działają też oprócz tych sądów i sądów karnych (cour d’assises orzekające z udziałem ławników), 134 sądy gospodarcze, 210 sądów pracy (conseils de prud’hommes), 115 sądów ds. zabezpieczenia społecznego. W porządku sądowym drugą instancję stanowią sądy apelacyjne, które rozstrzygają apelacje wniesione od orzeczeń w sprawach cywilnych, handlowych, z zakresu prawa pracy oraz karnych.
 • @kula Lis 67 12:44:35
  We Włoszech szefem KRS jest premier.
 • @kula Lis 67 12:44:35
  "Zobaczcie jak to robią we Francji..."

  Takie patrzenie ma dwa cele: porównanie modelu francuskiego z tym, jaki zaproponował PiS, i ocenienie, czy to dobry model.

  Ze dobry nie jest to nie trzeba wnikać w szczegóły, bo widać, że konserwuje układy, że jest raczej modelem zachowawczym dla starych układów. To mogloby być dobre, gdyby to były układy ściśle moralne i mądrze dalekowzroczne. Niestety nie są. Lewactwo rządzi, masoneria rządzi, banksterstwo rzadzi, Francja się wynarodowiła i niemalże już jest państwem islamskim, a układy sądownicze wspierają "literę prawa", a nie chronią sprawiedliwości i jej celów.

  Co do porównania z polskim modelem, to mimo większego skomplikowania modelu francuskiego wybór sędziów ostatecznie odgórny, od strony aktualnej władzy jest znacznie bardziej moralny (czy gwarantujący moralne skutki) jak droda wyborów "demokratycznych".
  Istotą demokracji bowiem nie jest moralność, czyli zdrowie, życie i dalekowzrocznie rozumiane bezpieczeństwo i trwały ład życia publicznego w państwie, a sprawiedliwość.
  Sprawiedliwość, która "w pierwszym czytaniu" oznacza stan, kiedy nikt się nie skarży że został skrzywdzony. To stwarza ogromne pole manipulacji i terroryzmu ze strony władz - i to właśnie zwłaszcza tych, które już tracą swój mandat, zwłaszcza przywileje a chcą je dalej zachowywać wraz z wpływami, a więc i faktycznym udziałem we władzy, mimo już braku mandatu.
  Dopiero "w drugim czytaniu", a więc zrozumiałym po zastanowieniu widać że sprawiedliwość jest wartością służebną na rzecz wyższych funkcji człowieczeństwa, czyli wartości (najlepiej pojętych idei ludzkich, ale i wspólnotowych, zwłaszcza rodzinnych i narodowych). Sprawiedliwym wtedy jest oddawanie każdemu wszystkiego, co mu się należy. To oznacza zdecydowaną wyższość sprawiedliwości nad prawodawstwem, a nawet umowami - a tu właśnie dochodzi do najgorszych manipulacji i wyzysków.
  Sprawiedliwym jest zapewnianie wszystkim odpowiednich warunków do pełnienia ich powołań, zwłaszcza do życia, przekazywania zycia, zachowania wolnej woli i wolności czynienia mądrze i dalekowzrocznie dobrze według sumienia, oraz życie w pokoju ze wszystkimi, którzy chcą żyć w pokoju rozumianym jako pełnia warunków do rozwijania i dojrzewania swojego człowieczeństwa.

  Wydaje się że "polski" model jako prostszy jest lepszy i dający w przyszłości większe możliwości wdrożenia do niego samostanowienia Narodu Polskiego, Suwerena władz, oraz narodowej kontroli nad jego funkcjonowaniem, wraz z możliwościami odwoływania sędziów, którzy sprzeniewierzają się swojej misji nawet w czasie ich kadencji.
  Za tym idzie i konieczność zniesienia zasady niezawisłości sędziowskiej.

  Polacy nigdy nie byli królobójcami, ale w demokracji władze państwowe są tylko władzami którym powierzono tylko władzę zarządu bieżącego dobrami wspólnymi Narodu, w tym Państwem.
  To Naród zachowuje całą moc władzy w państwie. Wybranych urzędników może i powinien rozliczać do spodu.

  Przyszłość ustaw okołosądowych jest zapewne taka, że PiS uchwali nowe ustawy.
  Z pewnością to dobra okazja, aby już otworzyć drzwi do realnej władzy Narodu Polskiego nad sądownictwem. To jednak wymaga i wsparcia aktualnych władz dla organizacji i ruchów, oraz rad autentycznie narodowych, oraz umożliwienia ich finansowania dobrowolnego przez podatników z typowego procenta podatków.
  To tylko na pozór jest proste - cały obóz nowej Targowicy, całe lewactwo, masoneria i NWO z korporacjonistami-syjonistami-globalistami będa przeciw.
  Jednak władza która chce mieć poparcie Narodu, władza nie-zdradziecka musi to dzieło podjąć.

  Ostatnie wydarzenia pokazują, że Duda już zdradził. PiS jeszcze szansę ma.
 • Być może PAD został namaszczony przez wiadomo kogo ," ich grzeczny chłopiec",bo PIS zaczął co nieco wierzgać,
  licząc na zmianę polityki wobec POlski, po zmianie prezydenta USA???Zamarzyło im się prowadzenie bardziej suwerennej polityki!!
  Przeliczyli się!~!
  Bo od NICH się nie odchodzi!!!

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1719160,Jaroslaw-Kaczynski-prawdopodobnie-ustana-amerykanskie-ingerencje-w-sprawy-polskie

  Pani premier była na poczatku wizyty w listopadzie ... na pustyni lekko naburmuszona/,wiedząc że dla "swoich" emerytów ma po 6 zł waloryzacji/ ale potem jak stuknęło...podpisano wszystko, emerytury, zakup czego trzeba dla wojska ,u określonych dostawców i nie wiadomo CO Z WODĄ????nowa "firma"WODA POLSKA???? i idące podwyżki cen wody.
  https://www.rmf24.pl/fakty/news-wiemy-kto-spowodowal-wypadek-premier-beaty-szydlo-w-izraelu,nId,2365419


  Potem pan Kain wziął Jedrule za frak i jak to bóg , oświadczył że:
  https://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/mccain-polska-jednym-z-krajow-ktory-zostanie-poddany-pewnej-presji/

  Ponieważ malutkie wierzganko trwało nadal....
  https://www.dziennikbaltycki.pl/aktualnosci/a/z-bandera-do-europy-nie-wejdziecie-ostra-reakcja-ukrainy-na-slowa-waszczykowskiego,12249999/

  https://polskaracja.com/waszczykowski-do-ukrainy-z-bandera-do-europy-nie-wejdziecie/
  https://youtu.be/QtyzvLTOCCw

  A skąd ta BEZCZELNOŚĆ i roszczeniowość....czy nie z przekonania że jak Polska będzie wierzgać dostanie klapsa od wujka, bo interesy lobby eskimsokiego na Ukrainie NIE mogą zostac naruszone!!
  Nawet bohaterka Ukrainy i Polski potwierdza, KTO realnie rządzi u nich.
  https://xportal.pl/?p=28858

  https://wolnosc24.pl/2017/04/28/prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-nam-drugim-wolyniem-tymczasem-ukrainski-ipn-delegalizuje-105-polskich-pomnikow/

  czego sie robi dla interesu,WSZYSTKO!!!nawet ukraiński pucz w Polsce!!
  I PIS już ponownie jest spolegliwy i zachowawczy!

  https://fakty.interia.pl/polska/news-polska-bedzie-wspomagac-niepodleglosc-ukrainy,nId,2428794

  I festiwal bezczelności trwa nadal!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-szykuja-sie-wystapienia-o-odszkodowania-polski-news/

  Poniewąz to już kolejny kraik, któy czegoś znowu che od Polski,czyli nas to nad krajem niedługo zawiśnie transparent:
  https://img8.dmty.pl//uploads/201701/1485547459_27vyn5_600.jpg

  BO do nas ŻĄDANIA mają Niemcy, żydzi oraz dołącza Ukraina.
  UE żąda pieniędzy na uchodźców, które oczywiście musi dostawać,i dostaje bo żeśmy się "zobowiązali.
  Dlatego musi trwac straszenie wojną i napuszczanie Polaków na siebie,podsycanie konfliktów, waśni, sporów.Żeby się nie zorientowali do głowy im nie przyszło, żeby obudzić rycerzy na Giewoncie!!

  https://www.bajkowyzakatek.eu/2010/05/polskie-legendy-o-spiacych-rycerzach-w_14.html
 • @miarka 14:33:26
  "jest raczej modelem zachowawczym dla starych układów. To mogloby być dobre, gdyby to były układy ściśle moralne i mądrze dalekowzroczne"

  A jaka jest szansa, że nowy układ po reformie będzie "ściśle moralny i mądrze dalekowzroczny"? 90%? 50%, 10% czy 0%?
 • @miarka 14:33:26
  Duda może się jeszcze uratować jeśli zaproponujei model amerykański z wybieraną ławą przysięgłych, odpowiednimi wymogami dla sędziów.
  Jestem ciekawa co on tam z doradcami wymodzi i czy będzie to realna reforma, czy kosmetyczne zmiany.
  Co do sprawiedliwości, o jakiej Pan pisze to trzeba by zmienić przepisy proceduralne. Obowiązuje "prawda formalna" a nie materialna. Może Pan mieć rację ale niewystarczające dowody i przegrać, bo zainteresowany postawił fałszywych świadków. Kłamią jak z nut, ale udowodnić kłamstwo dla odpowiedzialności karnej jest trudno (tak zapamiętał, tak widział itp.)
  Demoralizacja społeczna idzie pełną parą i znajduje odbicie również w sądach, urzędach, Kościele.
 • @trojanka 15:01:57
  "Zamarzyło im się prowadzenie bardziej suwerennej polityki!! [PiS-owi]
  Przeliczyli się!~!
  Bo od NICH się nie odchodzi!!!"

  Ci ONI, co "od NICH się nie odchodzi!!!" to ludzie dowolnej mafii, czy ideologii które zniewalają.
  Zawsze idzie odejść, tylko to kosztuje. Nikt nikomu wolności nie da. Nikt wolności nie ustanowi prawodawstwem, medialnie, czy nie wypolitykuje. Wolność trzeba wywalczyć.
  Dla wolności ponosi się ofiary. Wolność wymaga poświęceń. Wolność wymaga pracy i walki.

  Odchodzi się zawsze od tych co idą drogą samozatraceńczą, a ci co stawiają przyjemność, interes i władzę na miejscu ludzkich wartości zawsze zmierzają ku samozagładzie. Najpierw zamyka się dla nich uznanie Boga na pierwszym miejscu motywów swoich działań, a zaraz na drugim świat człowieczeństwa. Życie to pozim moralności - ono jest poniżej tych wartości - je tutaj waro poświęcać bo to jedyna szansa by przetrwać.
  "Kto chce zachować swoje życie ten je straci". Tylko ten, co go postawi na szalę ryzyka, ma szansę zwyciężyć.
  Odchodzi się, nawet majac "na ludzki rozum" niemal żadne warunki powodzenia.


  "Ponieważ malutkie wierzganko trwało nadal...."

  Właśnie - malutkie. To w końcu liczenie na wypolitykowanie. Tu trzeba pełnej determinacji. Tu trzeba bezkompromisowości. Tu trzeba odwagi, aby głosić "tak-tak nie-nie".
  Jak już sprawy zajdą za daleko i traci się kontrolę nad rzeczywistością jest tylko wybór: wszystko, albo nic. Wolność to nasze wszystko od strony materialno-cielesnej, a Bóg to nasze wszystko od strony duchowej. Mamy Boga na pierwszym miejscu, mamy wszystko.

  Malutkie. Za "malutkie" Naród nie pójdzie, a tylko oparcie się o świadomą i wolną wolę Narodu stanowi się wolność.

  "Wszystko albo nic". To dobry czas do zrywu, kiedy jesteśmy przypierani do muru, kiedy grozi "nic".


  "porzućcie wszelką nadzieję wszyscy którzy tu wchodzicie" nad Polską? Polska piekłem?

  To chyba złe porównanie. Piekło zawsze było rozumiane jako zło zewnętrzne, zło które ostatecznie miałoby nas zniewolić. Tym razem zło już jest wewnątrz i to ono chce być tolerowanym, równouprawnionym albo i uprzywilejowanym. Podobno jest więcej kręgów wewnętrznych piekła.

  Tu muszę powtórzyć ważny akapit z poprzedniej notki:
  "Dzisiejszy świat przerasta patologiami z największymi jakimi są ideologie globalizmu i korporacjonizmu. – Zwłaszcza szczególne niebezpieczną korporacjonizmu prywatnego, boskrajnie niemoralną, oddaną pod praktycznie niemoralne władanie praktycznie niemoralnych i niekontrolowalnych przez narody prawników zmierzających do ustanowienia zamkniętych korporacji zawodowych poza wszelkąkontrolą.

  To, co się dzieje w światku prawniczym to przedsmak tego, co globaliści szykują ludzkości – rząd światowy podległy ONZ nad którą miałyby być jeszcze te korporacje prywatne, czyli w praktyce ... prawnicy. W tych warunkach to prawnicy zdolni do uchwalania dowolnego prawodawstwa, a więc władza absolutna a niemoralna. Niech świadczy o tym planowana, i już częściowo realizowana, depopulacja (ludobójstwo) na masową skalę.

  Nie trzeba być człowiekiem wierzącym, aby zrozumieć, żetaka absolutna a niemoralna władza to tyle co władza szatana w piekle. Władza, której poddani by byli wszyscy ludzie już za życia".

  To cały świat już miałby być takim piekłem bez nadziei.

  Dlatego w wierzganiu nadzieja - byle z mocą i z determinacją. Z tego świata, który zmierza ku samozatraceniu trzeba wychodzić. Wychodzić nie patrząc na politykę, a patrząc jedynie na związki z przyjaciółmi, którzy podobnie jak my szukają nadziei przeżycia i są gotowi podjąć każdą walkę, wykorzystując każdą szansę, każdą możliwość, którą nam już dał, czy w trakcie walki podsunie Bóg.

  "Nie pragniemy wcale, by była wielka, zbrojna po zęby od morza do morza", chcemy pozostać sobą i u siebie.
  Cudzego nie potrzebujemy, swego nie damy, oszustów, złodziei i lichwiarzy będziemy ścigali aż oddadzą co nam nagrabili, czy aż zrekompensują co nam naniszczyli. Długów na pewno nie mamy , bo to co sobie liczą to fałsz, urojenia i uzurpacje oraz przestępstwa. W każdej chwili możemy zamykać granice...
 • @Pedant 15:04:26
  "A jaka jest szansa, że nowy układ po reformie będzie "ściśle moralny i mądrze dalekowzroczny"? 90%? 50%, 10% czy 0%?"

  Taka jaki jest udział Narodu Polskiego w społeczeństwie polskich obywateli.
  Z pewnością sporo ponad 50%.
  Trzeba tylko obudzić śpiących rycerzy.
 • @miarka 16:33:48
  "Jestem ciekawa co on tam z doradcami wymodzi i czy będzie to realna reforma, czy kosmetyczne zmiany."

  Odformalizowanie procesu (przede wszystkim przyznanie sędziom prawa do swobodnej oceny dowodów i suwerennego kształtowania toku procesu (odchodzenia w uzasadnionych przypadkach od terminów procesowych i wymogów formalnych tudzież wydłużania tych terminów i zaostrzania tych wymogów), przy czym zasada swobodnej oceny dowodów dotyczyć powinna zwłaszcza tych zdarzeń (twierdzeń), na których brak poparcia w dokumentach w sytuacji, gdy chodzi o istotną kasę - wiadomo, całe zło polskich realiów sądowych bierze się stąd, że sędzia jest zmuszony uznać moc dowodową zeznań świadków zapewnionych przez "cwanych pozwanych" (niekiedy: nieuczciwych powodów), a - z uwagi na wprowadzenie zasady kontradyktoryjności - nie ma prawa własnej inicjatywy dowodowej lub udzielania wsparcia prawnego niekumatemu powodowi (a niekiedy niesłusznie pozwanemu). Wskutek tego właśnie sprawiedliwość doznaje uszczerbku i kłaniać się musi potędze finansów.

  I należy faworyzować tych sędziów, którzy dążą do zapewnienia sprawiedliwości materialnej, nawet jeśli mają pewne deficyty w zakresie abstrakcyjnego żonglowania materią prawa (nie ocena na egzaminie, lecz uczciwość orzecznicza powinna być preferowana w karierach). Inaczej nigdy nie będziemy suwerennym państwem prawa.
 • @miarka 14:33:26
  To już jawny bunt sędziów?! Jest apel, aby nie obejmowali stanowisk i funkcji https://niezalezna.pl/200918-to-juz-jawny-bunt-sedziow-jest-apel-aby-nie-obejmowali-stanowisk-i-funkcji#komentarze Ps. Czytam sobie nazwiska tej kasty spod gwiazdy i nie wierzę w to co widzę. Wprowadzić jak najszybciej weryfikację narodowościową do 4 pokolenia wstecz. Jeśli nie Polak od minimum 4 pokolenia to nie ma prawa wykonywać ŻADNEJ pracy w aparacie państwowym, nawet wprowadzić zakaz sprzątania w administracji państwowej dla niepolaków, bo kto wie czy nie terrorysta albo inny agent. Wszyscy kandydaci na stanowiska państwowe powinni być precyzyjnie prześwietlani do 4 generacji wstecz, życiorysy powinny zawierać informacje kim byli i co robili rodzice, dziadkowie i pradziadkowie - OBOWIĄZKOWO !! to powinien być wymóg wymuszony przez prawo, a nie jak jest teraz, że co drugiemu życiorys zaczyna się w roku 1989.
 • @miarka 14:33:26
  "Iustitia" przedstawia prezydentowi swoje projekty zmian ustaw dot. sądownictwa: "Mogą uzyskać powszechną aprobatę" https://wpolityce.pl/polityka/353414-iustitia-przedstawia-prezydentowi-swoje-projekty-zmian-ustaw-dot-sadownictwa-moga-uzyskac-powszechna-aprobate "Społeczną, czyli sędziowskĄ aprobatę. Iustitia" przedstawiająca Prezydentowi projekty zmian w sądownictwie do złudzenia przypomina bandę lisów usiłujących pomagać gospodarzowi w usprawnieniu zabezpieczeń kurnika. W Polsce mamy obowiązującą Konstytucję i demokrację parlamentarną ABY STANOWIC OBWIĄZUJĄCE W POLSCE PRAWO, WCALE NIE MUSI BYĆ ZGODY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I NIE ŚWIĘTYCH !!! . Do tego w zupełności wystarczy zwykła większość parlamentarna bez nawet Iustiti To jest DEMOKRACJA PARLAMENTARNA a nie dyktatura liberum veto ! Czasy liberum veto minęły bezpowrotnie. W demokracji parlamentarnej wymiar sprawiedliwości nadzorowany jest przez ministra sprawiedliwości , tego nie obali nawet iustuitia ( co to w ogóle jest ? ) bo tak to jest w demokracji parlamentarnej nawet w Niemczech ! Od lat wiadomym jest, że bez opcji "0" w sądownictwie, żadnych zmian nie będzie. Najpierw z zawodu należy usunąć wszelkich TW łącznie z tymi zwerbowanymi przez UOP w akcji "Temida". Zwykła większość parlamentarna powinna obowiązywać przy wybieraniu sędziów do SN i KRS, bo sędziów do TK tak się wybiera. teraz SN jest tak ważny że wybiera go sam Berlin, podobnie zresztą jak ważniaka: "króla Europy". Mafia prawnicza w amoku. Na całym świecie minister sprawiedliwości sprawuje nadzór nad sądami.Sądy nie są niezależne tylko działają zgodnie z prawem danego kraju. Kto ich dopuścił do sądzenia. Bolszewicka Iustitia, idźcie do swojego lewackiego diabła! Analizę tych wypocin Iustitii przeprowadził na swoim blogu Stanisław Michalkiewicz ( https://www.michalkiewicz.pl/ ). Warto przeczytać.
 • @wercia 15:09:25
  "Duda może się jeszcze uratować jeśli zaproponujei model amerykański z wybieraną ławą przysięgłych, odpowiednimi wymogami dla sędziów."

  Nie. To już zdrada, zdrada która trwa. Żadną polityką Duda już nas nie zwiedzie - co najwyżej znajdzie grupkę naiwnych.
  Zeby mogła być uprawiana polityka najpierw musi panować sprawiedliwość. Żeby mogła panować sprawiedliwość, musi być ona służebną naszej prawości, w tym naszej tożsamości, własności i dobru wspólnemu Narodu Polskiego.
  Abyśmy służyli swojej prawości najpierw musi być ustanowiony moralny ład życia publicznego opartu o moralność ludzką i morale Narodu Polskiego z suwerenną władzą Narodu Polskiego w swoim Państwie.
  Aby trwałą była władza Narodu Polskiego w Państwie musi być nasza decyzja wzrastania w człowieczeństwie dojrzałym, a zwłaszcza w pokojowych przyjaznych związkach z innymi narodami, które podobnie jak my pragną życia w pokoju.


  "Co do sprawiedliwości, o jakiej Pan pisze to trzeba by zmienić przepisy proceduralne. Obowiązuje "prawda formalna" a nie materialna".

  Chciałoby się zakrzyknąć: "to formalność", ale to półśrodek.
  Nas czeka w ogóle zmiana myślenia na takie, aby prawodawstwo było oddzielone od sprawiedliwości i tylko wobec niej pomocnicze.
  Cału dzisiejsy obłęd NWO to wielka ślepa uliczka ludzkości stojąca na protestantyźmie, na zasadzie filozofa protestantyzmu Kanta, że prawo może być ponad sprawiedliwością.
  Nie może. Nie może być nawet ze sprawiedliwością zrównywane. Ono musi służyć sprawiedliwości (i wartościom, którym sprawiedliwość służy).


  "Demoralizacja społeczna idzie pełną parą i znajduje odbicie również w sądach, urzędach, Kościele".

  Owszem, ale to ma swoje źródło w ideologiach i stojącym na ich straży prawodawstwie wynoszonym ponad sprawiedliwość.
  To stoi na kłamstwie Kanta.
  Oni demoralizują, bo chca jeszcze chociaż troszkę potrzymać władzę licząc na cud. Tylko niby dlaczego ten cud miałby ich ratować? Ich jako wynaturzonych? Ich jako niemoralnych? Ich jako wynoszących się nad Boga?
  To w dużej części sataniśi. Tylko że sami się okłamują, bo szatan, choć może robić różne sztuczki, to ich celem nie jest cud dla czyjegoś dobra a inne zło. Diabeł jest niezdolny do cudów, do czynów twórczych, płodnych i konstruktywnych.

  Nie wolno iść za ideologiami i szatańskimi pokusami, nie wolno ulegać zastraszeniom. "Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony".
 • @miarka 16:33:48
  "Trzeba tylko obudzić śpiących rycerzy."

  Popieram, Króla Artura też aby im przewodził. I nie zapomnijmy o Ilji Muromcu.
 • @miarka 16:29:54
  W większości się zgadzam z Panem!
  Wiara w Boga taka stosowana na codzień w zyciu, Rodzinie, pracy, tramwaju...i przywrócenie roli Rodziny wychowującej dzieci do życia w społeczeństwie i odpowiedzialności i uczciwości,szacunku do innych ludzi i zwierząt.... jest w g mnie podstawą jakichkolwiek zmian na lepsze!Jak to zrobić ????..w zalewie egoizmu,porno, dopalaczy,Łudstoków, Nergali,marszów i "walki o prawa"mniejszości seksualnych,i idei zatrutych chorymi hasłami pod tytułem "Żyj tak żeby tobie było dobrze i nie przejmuj się innymi" zamiast " Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!".
  Chyba zacząc od siebie, każdy z nas.Dbać o wychowanie dzieci, troskę o starych Rodziców i pielegnowac przyjaźnie.Wprowadzać " normalność" w życie codzienne.dziekuję, prosze , przepraszam, chociaż taki mały krok, może Rodakowi rozświetli zły dzień!
  To trudne, bo Polacy zostali osaczeni,trudnymi warunkami bytowania, "łapią " dodatkowe prace, aby przy wciąż rosnących cenach na WSZYSTKO,być wypłacalnym.Zmęczeni, mają mało czasu dla dzieci, a małżenstwa dla siebie . Mało rozmawiają z dziecmi i ze sobą.I z przyjaciółmi. NIe zawsze mają środki na wakacje, zeby pobyć razem chociaż z tydzień.
  Opieka nad kobietą ciężaraną,również kontrola przebiegu ciąży, warunków w domu.
  NIE żeby polskie dzieciaki lądowały w śmietnikach!
  Dlatego w Polsce idzie atak i niszczenie Rodziny, bo tylko zdrowa Rodzina jest gwarantem zdrowego spoleczeństwa, Rodzina daje gwarancję ciągłości narodu, społeczeństwa, Rodzina wydaje przyszłych obywateli, robotników, lekarzy, inżynierów, żołnierzy, nauczycieli, rolników, Rodzina uczy jak być człowiekiem, . NIE geje i lesbijki / niech sobie żyją spokojnie w swoich środowiskach, klubach itp.Ale NIE prawa Rodziny, bo i obowiązki nie te!!!!!!
  Więc pierwsz walka o normalną Rodzinę , na całej linii!!!
 • @maharaja 16:57:14
  "(nie ocena na egzaminie, lecz uczciwość orzecznicza powinna być preferowana w karierach). Inaczej nigdy nie będziemy suwerennym państwem prawa".

  Tak, tylko ta uczciwość orzecznicza to już sprawiedliwość. A więc rząy sprawiedliwości ponad prawem, sprawiedliwości zdolnej osadzać i samo prawodawstwo, czy dla danej sprawy jest prawodawstwem służe bnym sprawiedliwości.
  "Państwo prawa" to jest nie wtedy, kiedy rządzi prawodawstwo jakie by nie było, ale wyłacznie prawo, które służy sprawiedliwości, a wraz z nim i ludzkim wartościom, którym służy ona, w tym moralnemu ładowi życia publicznego i całemu człowieczeństwu.

  Sam zwrot "suwerenne państwo prawa" jest bez sensu. Suwerenem to jest jego naród właścicielski.
  Państwo to może być niepodległe, a Naród suwerenny, zaś prawo uchwalone suwerennym aktem samostanowienia Narodu.
  Zwierzchność prawa unijnego nad państwowym nie może istnieć. Może być ono tylko propozycją dla zmian prawa państwowego. -
  Nie państwo tworzy prawodawstwo, a Suweren. Naród dla Państwa, zwłaszcza dla władz państwowych powoływanych przez Naród do władzy przedstawicielskiej, i z uprawnieniami ograniczonymi zmierzającymi do zarządu bieżącego dobrami wspólnymi Narodu, w tym Państwem.

  To, że władze państwowe dziś potrafią uchwalać prawodawstwo i zaraz ono wchodzi w życie bez świadomej i dobrowolnej decyzji Narodu to samowola władz państwowych, ich uzurpacja oraz faktyczne bezprawie przez brak legitymacji dla takiego prawodawstwa ustanawianego "z powietrza", czyli prawem kaduka.
 • @miarka 12:12:44
  Miarka jestes madry gosc. Wez przeczytaj tresc przysiegi prezydenckiej, ja tam jakos nie widze zwrotu Narod Polski. Owszem jest slowo narod, ale nie pisze jaki, moze czegos nie docztalem bo wlasnie pije piwo przy grilu .

  Pozdr
 • @
  Moim zdaniem troszkę źle prezentujecie przesłanki działania, w tym wypadku każdego ożenionego z żydówką goja bo to nie tylko tyczy się Dudy. Proszę pamiętać że facet ma świadomość iż jego dzieci będą Żydami. Tak więc jako ojciec zrobi wszystko aby to właśnie im żyło się najlepiej, nawet jeżeli koliduje to z interesami państwa. Taka jest rola rodziców i nic tego nie zmieni. Ludzie wżeniwszy się w takie małżeństwo z początku nie zdają sobie z tego sprawy jak bardzo będzie to rzutować na ich losy i decyzję. Większość z nich jest w potrzasku a ich życie staje się dosłownie żałosne. Dzieci jednak kocha się najbardziej wiec kuli się ogon i żyje się dalej.
  Tak więc to wyborcy zanim kogoś wybiorą powinni zapoznać się "kto z kim, czego tam tego" i na to stawiał bym nacisk. Po to aby temu zapobiec bo później będzie już za późno.
 • @Stara Baba 19:17:10
  Jest ich tysiace, to widac. Ale chlopaki maja szanse na awans. Zawsze mowia ze polityka ich nie interesuje. Potem zapuszczaja brody, ktore i tak hujowo wygladaja z krotkimi nosami i niebieskimi oczami, ale jedno dziecko jest zawsze slowianskie.

  Pozdr

  Pozdr
 • @Zorion 19:15:51
  "Wez przeczytaj tresc przysiegi prezydenckiej, ja tam jakos nie widze zwrotu Narod Polski. Owszem jest slowo narod, ale nie pisze jaki..."

  Może i literalnie nie być tego "Polski", ale jest w domniemaniu. Przysięgi nie składał w jakiejś abstrakcji, tylko w konkretnej rzeczywistości.
  W ogóle, to nie ma co tu szukać kwadratowych jaj, bo nie on wymyślał słowa przysięgi, tylko je powtarzał, a od siebie tylko powołał się na Boga.

  To samo dotyczy jego słów "Tak mi dopomóż Bóg".
  Też można by mniemać że "każdy bóg, którego miał wtedy na myśli". - I też nie to się liczy, bo w powszechnym mniemaniu uznawał priorytet nad sobą Boga takiego jak Go rozumieją katolicy (wszyscy wiedzieli że jest katolikiem, wszyscy widzieli zdjęcie jak "ratował Hostię"), a to zupełnie inny obraz jak ten jak Go widzą np. Żydzi.
  To inne widzenie hierarchii wartości od braterstwa i sprawiedliwości zaczynając, a więc i inne rozumienie narodu.
 • @miarka 19:48:28
  Szacun Miarka, ale ma byc wyraznie, takze w nowej konstytucji zapis Narod Polski . Wiadomo Prezydent nie jest winny ze przysiegal na narod - nie wyszczegolniony , a w domysle wiadomy, no wlasnie wiadomy. Nie ma zadnego/ we the people /
  Bo hujnia jest z tymi domyslami i moze polac sie krew.
 • @Stara Baba 19:17:10
  "Proszę pamiętać że facet ma świadomość iż jego dzieci będą Żydami".

  Tego nie wiem, przecież mogą się z żoną umawiać jak dzieci wychowają...


  "Tak więc jako ojciec zrobi wszystko aby to właśnie im żyło się najlepiej, nawet jeżeli koliduje to z interesami państwa".

  Nie w tym przypadku. Tu przyjął funkcję państwową, a ta jest służbą narodowi, Narodowi Polskiemu, żadnemu innemu, i nie rodzinie. Znaczy nie wyklucza i służenia rodzinie, ale po wyczerpaniu swojej służebności Narodowi w pierwszej kolejności.


  "Tak więc to wyborcy zanim kogoś wybiorą powinni zapoznać się "kto z kim, czego tam tego" i na to stawiał bym nacisk. Po to aby temu zapobiec bo później będzie już za późno".

  Nie zgadzam się że "będzie za późno". Oszust to oszust, przez zatajenie czy niedopowiedzenie też".
  "Za późno" to by było tylko wtedy, gdyby mimo niejasności pozostał 100% lojalny wobec Narodu Polskiego.
  Kiedy tego nie ma jest oszustwo a wtedy i wybory, i przysięga nieważne, i trzeba pogonić dziada, i odkręcić fakty dokonane które poczynił.
 • @Stara Baba 19:17:10
  "facet ma świadomość iż jego dzieci będą Żydami. Tak więc jako ojciec zrobi wszystko aby to właśnie im żyło się najlepiej, nawet jeżeli koliduje to z interesami państwa. Taka jest rola rodziców i nic tego nie zmien"

  A ja chcę aby WSZYSTKIM żyło się najlepiej, i Polakom i Żydom i Ruskim i Niemcom "nawet jeżeli koliduje to z interesami państwa".

  Taki ze mnie dziwak a może i zdrajca ;)
 • @Pedant 20:44:26
  problem w tym, że jak gojom żyje się dobrze, to żydzi chcą lepiej...jak goje żyją lepiej, to żydzi chcą żyć dużo lepiej...itd...im zawsze będzie ściskać pośladkami, bo to takie koorestwo jest...
  co ciekawe chrześcijanom będą wmawiać, ze muszą nadstawiać drugi policzek, a oni na każdym drugim policzku zrobią geszeft...mógłbym sparafrazować Selmana (Piłsudskiego) "naród (wybrany) wspaniały tylko ludzie kurwy"...

  czy ty się Pedancie doszukujesz logiki w działaniach tzw chazarów, chazarska zazdrość jest po grób...koorewski, zawistny naród i tyle...
 • @miarka 20:04:25
  Gdyby wszystko w życiu było takie proste jak Pan opisuje zanudzili byśmy się na śmierć.
 • @Stara Baba 21:55:02
  "Gdyby wszystko w życiu było takie proste jak Pan opisuje zanudzili byśmy się na śmierć".

  Bez obaw. - Problemy i tak przyjdą. Przecież idziemy w nieznane.
  Opisując to co jest do zrobienia trzeba upraszczać. Bez tego pewnie nie wyruszylibyśmy w drogę.
  Pasuje tu przysłowie: "Czym dalej w las tym więcej drzew".
  Podobnie mając coś do zrobienia: chwytamy się jakiegoś wątku i go ciągniemy czasami aż do wykonania całego zadania. Podobnie idąc krok po kroku...
  Natomiast porywając się od razu na całość może nam zabraknać hartu ducha i pewności siebie.

  Tak dokładniej, to mogąc "zrobić dziś, co możemy zrobić jutro" (zgodnie z innym przysłowiem) robimy to ryzykując że się jutro będziemy nudzili. Jednak zyskujemy dzięki temu możliwość buforu na wypadek niespodziewanych problemów jutro, czy pojutrze dzięki czemu nasze plany realizowane są płynniej.
 • @Zorion 20:03:25
  "Wiadomo Prezydent nie jest winny ze przysiegal na narod - nie wyszczegolniony , a w domysle wiadomy, no wlasnie wiadomy".

  Wina, czyli dług do spłacenia, a więc sprawiedliwość do naprawienia. Bez tego nie funkcjonuje praworządność, a wiec jest okazja do oszustw i przekrętów (geszeftów).
  Czy pomoże, ze wykażemy, Iż winnym takiego, a nie innego sformułowania treści przysięgi jest ktoś inny? - Oczywiście ze nie. Jest jeszcze właśnie domniemanie, jak ten akt przysiegi był rozumiany, czy powinien być rozumiany, kiedy by była dobra wola aby ta przysięga spełniła swoją rolę, czyli, aby wyraziła, ze Prezydent będzie pełnił swoją funkcję najlepiej jak to możliwe na rzecz tych wobec których powinien być lojalnym i godnym zaufania.


  "Nie ma zadnego/ we the people /"

  Bez określonej społeczności to i przysięga sensu nie ma. Przysięga zawsze jest zobowiązaniem do jakiejś postawy wobec kogoś wyjątkowej na tle innych, do wyjątkowego wysiłku, a więc wobec kogoś traktowanego wyjątkowo.
  "We the people" zaś to bezosobowe "nikt". Nie ma w tym uczuć, nie ma nawet emocji, nie ma relacji osobistej.

  Przysięga jest długiem, zobowiązaniem do wykonania dzieła, do działania jako pierwszy a bez patrzenia na działania innych. To jest po to aby inni mogli budować swoje plany na zaufaniu, że oni to, czego dotyczy przysięga w określonym czasie i miejscu, na określonych warunkach dostaną.


  "Bo hujnia jest z tymi domyslami i moze polac sie krew".

  Dlatego walczymy o to aby mowa nasza byla "tak-tak, nie-nie", abyśmy posługiwali się tymi samymi definicjami i korzystali z tego samego systemu ludzkich i narodowych wartości, a przede wszystkim, abyśmy byli ludźmi dobrej woli.
  Przy dobrej woli akty prawne mogą być ułomne, umowy i przysięgi też, a to, co robimy dla innych i tak będzie najwyższej jakości, oraz we właściwym czasie i miejscu czy innych koniecznych okolicznościach.

  Przy dobrej woli nawet jak nie zrozumiemy to bez skrępowania dopytamy o to co nam potrzeba.

  Za to bez dobrej woli nasze zobowiązania, umowy czy akty prawne zawsze bedą miały braki czy nadmiary za którymi będą szły niekończące sięinterpretacje czy już całkiem oszukańcze nadinterperacje i manipulacje

  Przy braku dobrej woli mamy oparcie się o rządy faktycznego prawnictwa i ideologii z oszustwem strukturalnym, systemowym w postaci wynoszenia prawa nad sprawiedliwość i wartości wyższego od niej rzędu.


  To nie przez domysły leje się krew, tylko przez ludzi złej woli, którzy zniekształcają wszystkie ludzkie relacje tak aby z tego mieć korzyść osobistą, aby osiągać zyski, przyjemności i władzę oraz realizację swoich "praw" za wszelką cenę i jako pierwsze.
 • @miarka 23:43:32
  Dzieki za cenna analize mojego komentarza - to dla mnie zaszczyt

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 67 16:59:10
  "Wszyscy kandydaci na stanowiska państwowe powinni być precyzyjnie prześwietlani do 4 generacji wstecz, życiorysy powinny zawierać informacje kim byli i co robili rodzice, dziadkowie i pradziadkowie - OBOWIĄZKOWO !! to powinien być wymóg wymuszony przez prawo"

  Cóż, prawa chyba "my" nie wymusimy, ale zrobić "gdzieś w Internecie" choćby "Listę żydów w Polsce" (na stanowiskach lub bogatych) to by się pewnie dało. "Tylko" podeprzeć się WIARYGODNYMI dokumentami (metryki, śluby, zmiany nazwisk itp). Coś w podobie listy "żydów w mediach USSA", która się tutaj przewinęła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031